części kramer

Młot pneumatyczny.

Do budowy przeróżnego typu przedsięwzięcia, naprawy dróg bądź innych działań budowlanych, pomocne są po wielokroć specjalistyczne urządzenia i maszyny. Maszyna budowlana, jaka stosowana jest do poszczególnych czynności musi być właściwie obsługiwana, a osoba korzystająca z niej powinna być przygotowana pod względem teoretycznym i praktycznym. Maszyny budowlane można podzielić na kilka odmian. Są nimi m.in. maszyny do robót ziemnych, drogowych, sprzęty do odwadniania, sprzęty do prac polowych, maszyny do produkcji oraz transportu betonu, maszyny do transportu samochodowego, urządzenia pomocnicze itp.
Jednym z częstokroć używanych narzędzi jest młot pneumatyczny. Jest to urządzenie mechaniczne używane przy pracach budowlanych, drogowych i również górniczych. Jest to mechanizm zasilany sprężonym powietrzem. Ma on tłok, który porusza się w górę i w dół. Po naciśnięciu zaworu otwiera dopływ powietrza, które płynie do dolnej części cylindra. Natychmiast tłok przesuwa się do góry, a znajdujące się nad nim powietrze spręża się części kramer. Ruch tłoka podnosi zawór. W następnej kolejności sprężone powietrze popycha tłok z pełną siłą do dołu.
Młoty pneumatyczne służą do kruszenia różnego typu tworzyw ,a także materiałów.
Podczas pracy sprzęt wywołuje głośne dźwięki, stąd żądane jest używanie różnego typu ochraniaczy na uszy, a także na całe ciało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s